Стевія-замінник цукру

  • Є низькокалорійним замінником цукру.
  • Володіє кардіотонізуючим ефектом.
  • Нормалізує роботу печінки і жовчного міхура.
  • Сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту.
  • Надає протизапальну дію.

Перші згадки про стевію з’явилися в Європі в кінці 19 століття. Це багаторічний чагарник сімейства айстрових, батьківщиною якого є Бразилія і Парагвай. Індіанці називали цю рослину «солодкою травою» або «медовими листям» і досі вживають його в їжу вже більше 1500 років.

У середині 20 століття із стевії були виділені активні інгредіенкти — глікозиди (стевіозид, ребаудіазід та ін.) Вони виявилися абсолютно нешкідливими для людини, практично не містять калорій, хоча володіють винятковою властивістю — в 300 разів солодше звичайного цукру. Стевія — це природний підсолоджувач невуглеводної природи, володіє унікальними лікувально-профілактичними і оздоровчими властивостями.

Крім солодких глікозидів, до складу стевії входить багато інших корисних для організму речовин антіоксоданти-флавоноїди (рутин, кварцетин та ін), Мінеральні речовини (калій, кальцій, фосфор, магній, кремній, цинк, мідь, селен, хром), вітаміни С , А, Е, і групи В.

Раціонально застосування стевії в програмах зниження ваги. Дослідження показали, що стевія нормалізує рівень цукру в крові і рекомендується для застосування у хворих з порушенням обміну речовин, в тому числі у хворих цукровим діабетом, атеросклерозом, ожирінням і іншими супутніми захворюваннями.

Проходив у Китаї в 1990 році IX Всесвітній симпозіум з проблем цукрового діабету і довголіття підтвердив, що стевія — одна з найбільш цінних рослин, що сприяють підвищенню рівня біоенергетичних можливостей людини, що дозволяє вести активний спосіб життя до глибокої старості.

В результаті проведених медико-біологічних, гігієнічних біохімічних, морфологічних та фізико-хімічних досліджень впливу на живий організм було доведено, що стевія абсолютно нешкідлива навіть при тривалому застосуванні на відміну від використовуваних в даний час синтетичних замінників цукру: сахарину, ацесульфата, аспартама та ін , що мають ряд серйозних побічних ефектів.

За висновком ЕНЦ РАМН, Мінздорову РФ глікозиди стевії володіють антигіпертензивними, репаративні, імуномодулюючими та бактерицидними властивостями, що забезпечують нормалізацію функцій імунної системи і підвищують рівень біоенергетичних можливостей організму.

Згідно з опублікованими даними стевія покращує роботу серцево-судинної, імунної систем, щитовидної залози, печінки, нирок, селезінки. Нормалізує тиск, володіє антиоксидантною, адаптогенною, протизапальну, антиалергічну та помірно жовчогінну дію. Застосування стевії доцільно при патології суглобів (артритах, остеохондрозі), при яких також рекомендовано обмеження споживання цукру.

Екстракт стевії у поєднанні з нестероїдними протизапальними препаратами знижує їх шкідливу дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Також поліпшуються реологічні властивості крові, її текучість.

В останні роки численні дослідження в ряді країн світу показали, що при регулярному споживанні стевії знижується вміст глюкози в крові, зміцнюються кровоносні судини, гальмується зростання новоутворень. Стевозіди пригнічують розвиток багатьох хвороботворних організмів, тому стевія рекомендується при хворобах порожнини рота: захищає зуби від карієсу, а ясна — від парадонтозу, який є частою причиною втрати зубів, в тому числі при цукровому діабеті.

Склад стевії на 1 мірну ложку (1/4 чайної ложки):
Екстракт з листя стевії медової (Stevia Rebaudiana) — 24мг
Інулін харчовий — 280 мг

Кількість доз в упаковці — 116

Спосіб вживання стевії: дорослим приймати по 2 мірні ложечки 2-3 рази на день під час їжі, додаючи в чай, каву та інші напої.

Протипоказання: індивідуальна непереносимість продукту.

Якщо Вам сподобалось поділіться в соцмережах

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс
Запись опубликована в рубрике Всі препарати, Для ендокринної системи. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.