Морінда

  • Зміцнює імунну систему.
  • Захищає від бактерійних і вірусних інфекцій.
  • Стимулює роботу шлунково-кишкового тракту і ендокринної системи.
  • Володіє знеболюючою і заспокійливою дією.

Морінда — чудова вічнозелена рослина, лікувальні властивості якої були відомі з давніх пір жителям Полінезії, Китаю та інших тропічних і субтропічних регіонів. Білі суцвіття морінди приносять плоди розміром з невелику картоплину, які місцеві жителі вживають в їжу. Практично всі частини рослини впродовж тисячоліть використовувалися в народній медицині. Морінда згадується в древніх манускриптах, що зберегли опис лікувальних препаратів тих часів.

Унікальна дія морінди обумовлено фітонутрієнтами, які містяться тільки в різновидах цієї рослини — Morinda Citrifolia і Morinda лікарський. Серед них — могутні антиоксиданти, в тому числі селен, а також фізіологічно активні інгредієнти, що відносяться до малих алкалоїдів, — ксеронін і його попередник — проксеронін.

Протягом багатьох років Полінезія і китайці використовували рослину морінда в лікувальних цілях. У цій формулі містяться найбільш корисні частини рослин Morinda Citrifolia (корінь, плоди, листя) і Morinda лікарський (корінь). Цими рослинами історично лікували багато захворювань.

Морінда відома на Гаваях, Пуерто-Ріко і в Полінезії як ноні або Індіанський шовковиця. Це кущ заввишки до 6м з маленькими білими квітами, які цвітуть цілий рік. Листя морінди блискучі, темно-зелені, зірчасті. Загалом, рослину застосовують не лише в медицині, але і для отримання натуральних фарб.

У лікувальних цілях використовують всі частини рослини. Традиційно ними лікували пухлини, захворювання дихальних і сечовивідних шляхів, захворювання крові, передменструальні болі (як анальгетик), шкірні захворювання, захворювання шлунково-кишкового тракту, включаючи паразитарні глистяні інвазії. Листя і коріння морінди мають жарознижувальну та антібіотіконодобное протизапальну властивості.

Експериментами на тваринах встановлено, що екстракт кореня Морінди має центральну аналгетичну дію. Плоди і листя мають антибактеріальну дію, а доспілі плоди чудово впливають па наступні види патогенних мікроорганізмів — Shigella і Salmonella. Коріння і листя мають антикоагуляційну дію при геморої, венозному застої, арахноидитах. Коріння і листя морінди допомагають при розладах менструації. Це треба враховувати при вагітності (можливо викликати мимовільний викидень). Крім цього, Morinda Citrifolia добре зарекомендувала себе в лікуванні деяких онкозахворювань легенів.

Морінда переважно вживається в китайській медицині. На відміну від Morinda Citrifolia, використовують корінь як активну частину рослини.

У китайській медицині Morinda застосовується при лікуванні пухлин, сексуальних проблем у чоловіків і жінок, ревматизмі, захворюваннях нирок і мочевидельних шляхів. Крім цього, його рекомендують при захворюванні бері-бері, поліартритах, а також як загальнозміцнюючий засіб.

Описують вплив кореня Морінди на збільшення лейкоцитів і стимуляцію ендокринної системи. Найбільший ефект відмічений при ревматизмі, захворюваннях нирок, поліартритах. Morinda лікарська має седативну дію і входить до складу заспокійливих засобів.

Китайські клінічні дослідження показують хорошу ефективність цієї трави при лікуванні гострих і хронічних захворювань нирок. Протизапальна дія яскраво виражена при поліартритах. Дослідження на мишах показали вплив водного екстракту кореня на тимус, кількість лейкоцитів в крові, стан мікроциркуляції. Навіть у мишей з штучно викликаною лейкопенією кількість лейкоцитів відновлюється.

Здавна морінда використовувалася для поліпшення травлення і стимуляції роботи шлунково-кишкового тракту, лікування захворювань дихальної системи, зміцнення імунітету. Морінда також надає заспокійливу дію на нервову систему, стимулює роботу ендокринної системи, володіє знеболюючою дією (артрити), покращує стан шкіри, перешкоджає передчасному її старінню.

Склад 1-ої капсули Морінди:
Запатентована суміш — 450мг:
Подрібнена суміш плодів, коріння, листя Морінди лимонолистної (Morinda Citrifolia)

Застосування Морінди: приймати по 1 капсулі 3 рази в день під час їди. Зберігати в сухому, прохолодному місці.

Протипоказання: індивідуальна непереносимість продукту, вагітність, лактація.

Якщо Вам сподобалось поділіться в соцмережах

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс
Запись опубликована в рубрике Всі препарати, Для дихальної системи, Наші. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.