Ехінацея

  • Підвищує опірність організму інфекційним і вірусним захворюванням.
  • Підсилює неспецифічну імунну систему.
  • Прискорює процеси одужання і загоєння ран.

Ехінацея відноситься до сімейства маргариток. Найпоширеніші види: ехінацея пурпурова, ехінацея вузьколиста і ехінацеї блідої. В основі назви цієї рослини лежить грецьке слово «ехінос» — їжак. Таке ім’я: рослина отримала за колючу головку квітки.

Історично ехінацея  пурпурова використовувалася більш широко, що призвело практично до її повного зникнення. Сьогодні застосовується культурно вирощувана ехінацея пурпурова. В медицині використовуються корінь і кореневище. Ці частини рослини містять велику кількість інуліну, інулоід, сахарозу, вулозу, бетаїн, фітоестеріни, жирні кислоти. Відомо, що ехінацея сприяє збільшенню виробництва і активності лейкоцитів (білих кров’яних тілець)-важливих компонентів першої відповіді організму на інфекцію.

Ехінацея зменшує пухлини і набряки при ударах, розтягненнях, геморої. Вона вживається для лікування запалень і наривів, надає антисептичну дію. Препарати, до складу яких входить ехінацея, дають помітне ослаблення свербіння і запалення при укусах різних комах.

Індійські племена Америки застосовували ехінацею для лікування багатьох хвороб: кашлю, застуди, ангіни, шкірних проблем. Крім того, вона використовувалася для промивання очей, очищення і загоєння ран, опіків, як анестезуючий засіб при зубному болі і дрібних операціях. Ехінацея рятувала навіть при смертельних укусах гримучої змії (звідси походить ще одна назва — «зміїний корінь»). При цьому пацієнт жував свіже коріння і ковтав сік, а отриману кашку прикладали до місця укусу для витягування і нейтралізації отрути.

Хімічний аналіз ехінацеї виділяє декілька груп речовин, що мають значення для медицини. Це полісахариди, флавоноїди, похідні кофеїнової кислоти, есенціальні масла, поліацетілени, алкіламіди та інші. Водорозчинні полісахариди стимулюють клітинну імунну систему, а жиророзчинні компоненти підсилюють фагоцитоз. Полісахариди ехінацеї також покращують регенерацію тканин шляхом стимуляції фібробластів. Надземні частини ехінацеї пурпурової багаті полісахаридами, а корінь ехінацеї вузьколистий — інулін.

Інулін прискорює рух лейкоцитів у місця, уражені інфекцією. Але більш потужними полісахаридами імунітету є, мабуть, розгалужені водорозчинні гетероглікани, що містять кілька різних Сахаров. Інулін же містить тільки поліфруктозу. Дослідження встановили, що екстракти ехінацеї пурпурової, що містять полісахариди, викликають посилене вироблення фагоцитів в селезінці і кістковому мозку, а також міграцію гранулоцитів в периферичні судини.

Найбільш важливими похідними кофеїнової кислоти є цикоріевая кислота, хлорогенова кислота, цинарин і ехінакозід. Основне цінну речовину — ехінакозід — накопичується в корінні і в незначних кількостях — в кольорах. Воно не менш ефективно, ніж пеніцилін, у боротьбі з широким спектром вірусів, бактерій, грибків і найпростіших. Ехінакозід захищає колаген III типу від руйнування вільними радикалами, допомагаючи йому повернутися до природного профілю. Це відкриття пояснює успішність місцевого застосування екстрактів ехінацеї для запобігання та лікування пошкоджень шкіри ультрафіолетовими променями А і В. Алкіламіди, у великій кількості містяться в коренях Echinacea вузьколистий, за деякими даними, мають легким анестезуючу дію. У коренях Echinacea вузьколистий містяться мідь, бетаїн, ехінацін В, ехінацеї, ехінакозід, арабіноза, фруктоза, ехінолон, жирні кислоти, глюкоза, залізо, інулін, полісахариди, калій, поліацетілени, смола, сірка, протеїн, таніни, вітаміни А, С, Е і багато інших речовин.
Ехінацея пурпурова не рекомендується застосовувати при прогресуючих системних захворюваннях: туберкульозі, лейкозі, колагенози, розсіяному склерозі, для ехінацеї блідої застереження включає також СНІД та інші аутоімунні захворювання. Вказується, що ін’єкції препаратів ехінацеї протипоказані людям, схильним до алергії, вагітним і. Хворим на діабет. Фітотерапевти застерігають також від тривалого вживання препаратів ехінацеї, що пов’язане зі звиканням організму і зниженням її ефективності.

Ехінацею слід приймати не більше двох-трьох тижнів поспіль, оскільки організм звикає до її дії та ефективність зменшується. Відновлення ефективності відбувається через 1-2 тижні. Дослідження показали, що пік активності ехінацеї доводиться на сьомий день після початку курсу прийому препарату.

При захворюваннях нирок ехінацею слід приймати не більше 10 днів поспіль, щоб не порушити баланс мінералів.

Вчені вважають, що ехінацея може підтримувати імунну систему, використовуючи кілька механізмів. По-перше, ехінацея стимулює активність лейкоцитів, які борються з інфекцією. Крім того, дослідження показують, що ехінацея може підсилити фагоцитоз — процес, що дозволяє організму позбавлятися від бактерій, вірусів, хворих і пошкоджених клітин.

Попередні дослідження показали, що ехінацея може блокувати дію ферменту гіалуронідази, тим самим сприяючи захисту організму від поширення бактерій і вірусів.

В даний час фахівці рекомендують приймати ехінацею при таких станах: це будь-які септичні стани, симптоми зараження крові, менінгіт, простудні захворювання, грип, бронхіт, тонзиліт, отит, опіки, фурункули, пустули, бешиха та гнійні виразки, гангрена, виразки порожнини рота, запалення ясен, кандидоз, псоріаз, екзема, запальні процеси сечостатевого тракту, післяпологові інфекції, гонорея, трихомоноз, герпес, геморой, поразки отрутою, укуси комах. Ехінацея може бути корисним допоміжним засобом при лікуванні онкологічних захворювань, СНІДу та синдрому хронічної втоми.

Ехінацея від NSP здатна на 20-28% збільшити ефективність будь-яких традиційних методів лікування.

Склад 1-ої капсули БАД NSP Ехінацeя НВВ:
Ехінацея пурпурова (ехінацеї пурпурової) — 400 мг
(Корінь — 200 мг, наземна частина — 200 мг)

Застосування БАД NSP Ехінацeя: як добавка до їжі приймати 1-2 капсули 2 рази на день під час їжі протягом 7-10 днів, потім перерва 10 днів і повторний курс. Зберігати в сухому, прохолодному місці.

Протипоказання: не рекомендується приймати дітям до 12 років, вагітним і годуючим жінкам, при прогресуючих формах туберкульозу, лейкозі, колагенози, рассяенном склерозі, ВІЛ, аутоуммунних захворюваннях, при індивідуальній непереносимості продукту. Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.


Якщо Вам сподобалось поділіться в соцмережах

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс
Запись опубликована в рубрике Всі препарати. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.